چرا انجمن؟

  •  در تاریخ تمدن ها به اثبات رسیده است که همواره حصول نتیجه ی رضایت بخش و موفقیت آمیز از  نتیجه ی  همکاری و اجماع  عقل ها حاصل می شود .بهره مندی از تجارب و تفکر جمعی  در کلیه امور سازنده تر ، کم هزینه تر ، عاری از نواقص و شگفتی آفرین است.

1-معرفی انجمن:انجمن صنفی کارگران نقاش ساختمانی به استناد مادة 131 قانون كار جمهوري اسلامي ايران ودر اجرای آيين‌نامه انجمن‌هاي صنفي و كانون هاي مربوط و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانوني و بهبود وضع اقتصادي کارگران كه خود متضمن حفظ منافع جامعه می باشد از سال 1371 بعنوان انجمن صنفی نقاشان تهران و حومه با هدف خدمت رسانی به اعضا و شهروندان عزیز به همت 5 نفر از اساتید با تجربه ی این حرفه تأسیس شد . و از آن زمان تا کنون با سابقه ی 25 ساله ی خود در زمینه ی خدمات دهی به کارگران نقاش  فعال می باشد .

هدف از تأسیس این انجمن در حقیقت رفع موانع موجود در صنف رنگ آمیزی و نقاشی  و کمک به صرفه جویی در وقت و هزینه ی این عزیزان می باشد ، چرا که کارگران و کارفرمایان عزیزمی توانند در کنار کارشناسان مجرب این صنف از دغدغه های جانبی از قبیل  : عدم اطمینان از کیفیت کار ، چگونگی تأیید کارگر نقاش از نظر اخلاقی و مهارت کاری ، میزان و  تسویه صحیح حق الزحمه کارگر ، قیمت گذاری صحیح  بر کار انجام شده ، یافتن کار متناسب با مهارت فردی  ، رسیدگی به شکایات و اختلافات احتمالی  و …… رهایی یابند .

2-شورای حل اختلاف: لازم به ذکر است در چندین سال اخیر و با تدابیر و پشتکار اساتید انجمن ، کارگران عزیز می توانند در صورت ایجاد هر گونه اختلاف فیمابین خود ویا کارفرمایان محترم از طریق مراجعه به دفتر انجمن و تعیین وقت قبلی  ،از خدمات شورای حل اختلاف حوزه ی 2610  که مستقر در دفتر انجمن می باشد بدو ن اتلاف وقت بهره مند گردند . در راستای رضایت ارباب رجوع کارشناسان مربوطه در نهایت آرامش و دلسوزی و رعایت شئونات لازم تمامی توان خود را در جهت حل مسائل و مشکلات موجود بکار می گیرند .

3- رویکردهای انجمن در آینده :همواره هدف از ایجاد این انجمن رفع موانع کاری و معیشتی از اعضای عزیز بوده و در این راستا از زمان تأسیس تا کنون چندین درخواست کتبی پیرامون طرح توجیهی ذیل به اداره ی رفاه و کار و تعاون اجتماعی و محضر وزیر محترم جناب دکتر علی ربیعی ، شورای شهر و شهردار محترم جناب آقای دکتر قالیباف و کانون های مختلف از جمله خانه ی کارگر  و…..ارائه شده که متأسفانه به دلیل نبود بودجه ی مناسب با عدم تأیید از جانب ایشان مواجه شده است .

ولی این انجمن بدون یأس همچنان قصد دارد در سال های آتی به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه ی شهروندان و با امید به حمایت سازمان های ذیربط و نیز اعضای عزیز انجمن اقدام به ایجاد غرفه بندی هایی با اهداف ذیل نماید :

  • ثبت نام و آموزش و اعطای مدرک قابل قبول سازمان مهارت فنی و حرفه ای به کارگران پراکنده در سطح شهر
  • دسترسی تمام شهروندان در کلیه ی امور امور به کارگران ساختمانی و جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان
  • استقرار کارگران جویای کار در مراکز ایجادشده و جلوگیری از تجمع آنها در میادین و سطح شهر
  • معرفی تیم کاری مجرب و متخصص این حرفه به کارفرمای متقاضی از طریق مشاهده حضوری کیفیت کار ایشان وتسریع در انجام کار شهروندان
  • آموزش در زمینه های متفاوت از قبیل نقاشی ساختمان در زمینه های مختلف وتزئینات داخلی ساختمان در کلاس های دایر شده به متقاضیان
  • کارآفرینی در سایر زمینه های موردد نیاز در غرفه بندی از قبیل استخدام کارگر در سلف غذاخوری، کادر اداری و نظافت و …. در نهایت ایجاد نظم در امور کاری و اداری کارگران و بهره وری مناسب از شرایط ایشان
  • برگزاری تور های زیارتی و سیاحتی و تفریحی که شامل حال  اعضای فعال خواهد بود